Dnes je 24.06.2024

Svátek má Jan

ikonka pocasi 21°C - oblačno

Pelhřimov

Chovatelé uspořádali Krajskou soutěžní výstavu

Chovatelé uspořádali Krajskou soutěžní výstavu

Český svaz chovatelů každoročně pořádá výstavu drobného zvířectva. Letos Pelhřimov hostil Krajskou soutěžní výstavu. V chovatelském areálu v městských sadech byla k vidění téměř tisícovka králíků, holubů a drůbeže chovatelů z celého Kraje Vysočina.

V pátek se uskutečnilo posuzování zvířat, při kterém pomáhali mladí chovatelé a děti ze základní školy Krásovy domky. Zároveň se na zvířátka přišli podívat děti z mateřských a základních škol a klienti domova pro seniory. Výstava přilákala během celého víkendu osm set návštěvníků, k vidění a pohlazení byly i papoušci, hadi nebo ježci. Počasí nám přálo, návštěvníci ocenili občerstvení, bohatou tombolu a nejmenší potěšil skákací hrad.  V neděli jsme měli tu čest přivítat představitele Kraje Vysočina a města Pelhřimov, Pavel Hájek a Karel Kratochvíl předali ocenění meziokresní a okresní soutěže. Nejvyšší ocenění získali chovatelé okresu Pelhřimov. V každé odbornosti byly předány čestné ceny a oceněni mladí chovatelé.

Základní organizace Pelhřimov letos oslavila krásných 95. let. Děkujeme všem členům, chovatelům, přátelům 
a kamarádům za pomoc při konání výstavy.

Ladislav Matoušů ml., předseda ZO ČSCH Pelhřimov

Odešla Marie Špátová


Velmi symbolicky, v průběhu konání výstavy, dne 9. září nás navždy opustila naše přítelkyně MARIE ŠPÁTOVÁ, dlouholetá členka a funkcionářka Českého svazu chovatelů a držitelka všech svazových vyznamenání. Celý život se aktivně věnovala šlechtění, zejména drůbeže, králíků a holubů, patřila ke špičkovým celorepublikovým chovatelům. Stejně tak se zasloužila o zvelebení pelhřimovského chovatelského areálu a propagaci chovatelství. Čest její památce.