Dnes je 25.07.2024

Svátek má Jakub

ikonka pocasi 21°C - jasno

Pelhřimov

Chcete dinosaura nebo letadlo? Přijďte do knihovny

Chcete dinosaura nebo letadlo? Přijďte do knihovny

Nevíte, jak se svými dětmi strávit podzimní prázdniny? Pak vás možná zaujme program, který pro veřejnost připravila Městská knihovna Pelhřimov. Ve čtvrtek 26. října se uplatní šikovné ruce, páteční program naopak prověří mozkové závity. „Pro děti a jejich doprovod jsme na první den nachystali tvůrčí dílnu. V pátek se v hudebním oddělení uskuteční Puzzliáda,“ nastínila připravovaný program vedoucí knihovny Iva Rajdlová.

Čtvrteční dílničku v dětském oddělní připravila Lenka Perglová. „Děti budou vyrábět dinosaury a letadla. Využijeme na to kolíčky na prádlo,“ vysvětlila. Program je určený pro děti všeho věku, lze se pustit do výroby zvířátek či letadélek nejrůznější obtížnosti. Tvůrčí dílna dětském oddělení začíná v osm hodin ráno, končit bude o tři hodiny později.

Puzzliáda je už tradičním ale o to oblíbenějším programem knihovny na prázdninové dny. Do skládání se děti v hudebním oddělení pustí v pátek v osm hodin ráno. „Připraveno pro ně máme devatenáct skládanek nejrůznější obtížnosti. Skládat tedy mohou děti menší i větší,“ zve Václav Bendl. Puzzle v knihovně mají z kartonů, dřevěné, či dokonce i vlastní výroby.

Skládání bude zároveň jednou velkou soutěží. „Kdo během programu složí alespoň tři puzzle, bude zařazen do slosování o ceny. Pro děti jsou připraveny nejrůznější odměny. Vyhrát mohou knížky časopisy i hračky,“ pověděla Iva Rajdlová.

Prázdninový program v knihovně

Čtvrtek 26. října (8.00 – 11.00 hodin, dětské oddělení): Dinosauři a letadla z kolíčků

Pátek 27. října (8.00 – 11.00, hudební oddělení): Puzzliáda