Dnes je 24.06.2024

Svátek má Jan

ikonka pocasi 21°C - oblačno

Pelhřimov

Charita: Pomáhá lidem, aby mohli žít důstojně

Charita: Pomáhá lidem, aby mohli žít důstojně

Tak tohle jsme my, kolektiv Charity Pelhřimov. Všechny nás ale na fotce nehledejte. Je nadlidský úkol dostat nás na jedno místo všechny, když součet zaměstnanců už dosáhl sedmdesáti. Vždycky bude někdo na službě v terénu – v domácnosti našich klientů. Nepotkáme se ani na jednom pracovišti, máme je rozesetá jak po Pelhřimově (Solní, Pražská a Masarykovo náměstí), tak po okrese (Žirovnice, Pacov). Ale i když nesdílíme stejné prostory, sdílíme stejné poslání: Pomáháme lidem, aby mohli žít důstojně a spokojeně ve svém přirozeném prostředí, aby na své problémy nebyli sami, dokázali řešit i obtížné životní situace a jejich život byl jednodušší.
Snažíme se toho docílit prostřednictvím našich služeb.

V souvislosti s událostmi na Ukrajině vzrostlo povědomí o naší Charitní záchranné síti, která se stala jedním z výdejních míst materiální pomoci pro uprchlíky. Služba nicméně slouží všem lidem v hmotné nouzi, které zároveň motivuje ke snaze své poměry zlepšit. Dále nabízíme Charitní pečovatelskou službu a Charitní osobní asistenci, které dávají možnost zůstat doma i lidem, kteří z různých důvodů nejsou zcela soběstační.

V Občanské poradně Pelhřimov naše sociální pracovnice poradí každému, kdo se dostal do problémů a chce 
je řešit.

KLÍČ – Centrum pro rodinu je tu pro rodiče a jejich děti, když se ocitnou ve složité situaci, ze které sami neumějí najít cestu ven. Pomocná ruka, doprovod a užitečná rada jsou pak neocenitelné. S připojením pacovské Charity 
k naší organizaci se nám služby rozrostly také o nízkoprahový klub pro děti a mládež Spirála, jehož cílová skupina se s tou centra KLÍČ prolíná – vytváří totiž bezpečný prostor a motivující podmínky pro aktivní trávení volného času pro děti a mladé lidi ve věku od 10 do 20 let.

Domácí hospicová péče Iris zajišťuje vedle odlehčovacích služeb zdravotní paliativní péči o vážně nemocné, 
o které se jejich blízcí rozhodli starat doma až do konce. A k tomu všemu ještě provozujeme Půjčovnu kompenzačních pomůcek pro naše klienty i veřejnost.
Veškeré kontakty najdete na www.pelhrimov.charita.cz.