Dnes je 30.05.2024

Svátek má Ferdinand

ikonka pocasi 9°C - zataženo

Pelhřimov

České rekordy se představí na veletrhu v Brně

České rekordy se představí na veletrhu v Brně

Muzeum rekordů Pelhřimov představí na veletrhu GO a Regiontour 2023 v Brně unikátní výstavu fotografií, ale také několik nových rekordních pokusů. Součástí expozice Muzea budou ukázky z několika rekordních sbírek Miloslava Vaváčka z Tábora, který bude po celou dobu veletrhu naším hostem.

Návštěvníci budou mít možnost vidět a vyzkoušet část největší české sbírky historických mechanických her a střelnic. Uvidí a uslyší několik nástrojů z největší soukromé sbírky funkčních historických typů dud. Prostřednictvím několika úžasných exponátů (např. parostrojní pivovar a strojírna Emila Škody) představíme největší kolekci funkčních modelů parních strojů a k vidění bude kompletní kolekce funkčních miniaturních modelů děl, která je v rámci naší republiky také největší. Nejmenší dělo má hlaveň dlouhou 73 mm a ráži 20 mm, nejdelší hlaveň měří 290 mm a má ráži 12 mm. Všechna děla mají tormentaci – tj. osvědčení, že prošly zkouškou ve státní zkušebně a lze s nimi střílet na veřejnosti. A střílet se bude...

Kromě zcela unikátních sbírek Miloslava Vaváčka představíme v pátek 3. 11. rekordmana Jana Golise ze Senetařova, který se pokusí za pomoci dvou lehkých motorových pil určených pro řezbáře co nejrychleji vyřezat do lipového špalku o průměru 28 cm obličej muže s plnovousem, ale také dřevěnou sovu.  

Luboš Rafaj, Agentura Dobrý den