Dnes je 15.06.2024

Svátek má Vít

ikonka pocasi 18°C - oblačno

Pelhřimov

Bylo vybráno řešení pro revitalizaci kaple sv. Anny

Bylo vybráno řešení pro revitalizaci kaple sv. Anny

Otevřená architektonicko-krajinářská soutěž „Revitalizace okolí kaple sv. Anny u Pelhřimova a její obnova“ má svého vítěze. Je jím Építész Stúdió s.r.o. a jeho autoři Tamás Ábrahám, Máté Pálfym a Gergely Kenéz. Odborná porota měla za úkol vybrat z dvaceti sedmi návrhů a své rozhodnutí potvrdila Rada města Pelhřimov na zasedání 6. května.

Starosta města Pelhřimov Ladislav Med vyjádřil nadšení z velkého zájmu a angažovanosti architektů v tvorbě veřejného prostoru a zdůraznil, že každý z představených návrhů přinesl unikátní pohled na obnovu kaple sv. Anny. „Pevně věříme, že se nám podařilo nalézt vhodnou formu obnovy objektu kaple a novou náplň a podobu okolí této významné stavby,” uvedl. Soutěž nejen poskytla městu konkrétní představu o možnostech řešení území, ale také pomohla zhodnotit ekonomické a časové limity projektu.

Poutní kaple sv. Anny, postavená v letech 1699–1700, představuje významný krajinotvorný prvek. Avšak v současnosti je bez střechy a v havarijním stavu. Také okolí kaple je ve špatném stavu. Vybraný návrh má za cíl nejen obnovit samotnou kapli, ale i vytvořit nové prostředí kolem ní, které bude sloužit veřejnosti a podtrhne historický význam tohoto místa.
Pro zobrazení všech soutěžních návrhů je připraven speciální panel, který naleznete na webovém portálu města Pelhřimov. Odkaz je zde.

Zdroj: Městský úřad Pelhřimov