Dnes je 24.06.2024

Svátek má Jan

ikonka pocasi 22°C - zataženo

Pelhřimov

Budoucí školáci si užili pohádkové zápisy

Budoucí školáci si užili pohádkové zápisy

Pátek 14. a sobota 15. dubna byly v Pelhřimově dny zápisů do prvních tříd. Na všech čtyřech základních školách si dali záležet, aby toto první opravdové setkání se školním prostředím bylo pro budoucí prvňáčky co nejpříjemnější.

Učitelé a jejich pohádkoví pomocníci při zápisu otestovali děti ze základních dovedností. 
Děti nenásilnou a hravou formou předvedly své znalosti a dovednosti, potřebné k zvládání budoucích školních povinností. Počítaly, zpívaly, malovaly, rozeznávaly barvy, geometrické tvary, nechyběla ani jízda na koloběžce či práce s tkaničkou, vše zvládaly na jedničku. Zápis se líbil nejen dětem, ale i rodičům, jelikož právě oni byli pyšní na své děti, jak plní úkoly bez ostychu, obav a nervozity, a tak si zápis užívaly i usměvavé paní učitelky.

Zápis na všech školách navštívili v pátek 14. dubna i představitelé města Pelhřimova – místostarostové Zdeněk Jaroš, Karel Kratochvíl a vedoucí odboru školství, kultury a tělovýchovy MěÚ Pelhřimov Zbyněk Rychecký. Ti si kromě příznivého dojmu z bezproblémového průběhu zápisu odnesli ze ZŠ Na Pražské také pamětní list na tuto událost. Zároveň si i vyzkoušeli, zda jsou znalí jako předškoláci.