Dnes je 13.07.2024

Svátek má Markéta

ikonka pocasi 18°C -

Pelhřimov

Bude vás mrazit. ART kino uvede Zónu zájmu

Bude vás mrazit. ART kino uvede Zónu zájmu

Nečekejte, že se budete smát. Film Zóna zájmu, který pelhřimovské kino Vesmír uvede ve středu 3. dubna v rámci ARTkina na malé scéně KD Máj, se věnuje velmi vážnému tématu.

Takřka dvouhodinové drama vám bude vyprávět příběh Rudolfa, Hedwigy a jejich dětí, kteří žijí v krásném domě s udržovanou zahradou. Každý den mají společnou večeři, vzpomínají na milovanou Itálii a užívají si výlety. Zpoza zdi jejich domu se však ozývají znepokojivé zvuky a občas i zoufalý křik. Rudolf Höss je totiž velitelem koncentračního tábora v Osvětimi.

„Jedná se o film, který nenutí člověka se vyloženě bát, spíše ho přiměje k přemýšlení. Tvůrci odvedli velmi precizní práci. Dali si záležet na vysoké kvalitě zvuku i obrazu. Ne náhodou byl film nominován i na Oskara a obdržel celou řadu ocenění,“ informovala vedoucí kina Vesmír Šárka Pithartová.

Koncept ART kina je v Pelhřimově poměrně nový. Kulturní zařízení města Pelhřimova s ním přišly v závěru minulého roku. „Když pomineme první projekci, chodí na tyto náročnější filmy pravidelně zhruba tři desítky lidí. To rozhodně není málo. Tvoří se tu rozhodně ne nepočetná skupinka fanoušků,“ všimla si Šárka Pithartová.

Zatím největší počet diváků dorazil na film To se mi snad zdá, ale podobná návštěva viděla i poslední projekci. Na počátku března se na malé scéně promítal dánský snímek Bastard.

Nejbližší program kina:
ZÓNA ZÁJMU
Středa 3. 4. (19:00 - malá scéna KD Máj)

TANCUJ MATYLDO
Čtvrtek 4. 4. (17:00). Po filmu bude následovat beseda na téma Alzheimerovy choroby.

SMRŠŤ
Pátek 5. 4. a sobota 6. 4. (20:00)

ŘÍČKA BĚLÁ (PELHŘIMOVSKÁ)
Neděle 7. 4. (18:00)

OPIČÍ MUŽ
Úterý 9. 4. (20:00)

Kamil Vaněk