Dnes je 13.07.2024

Svátek má Markéta

ikonka pocasi 18°C -

Pelhřimov

Březen nabídne doslova přehlídku koncertů

Březen nabídne doslova přehlídku koncertů

V průměru každý čtvrtý den. Neskutečný počet osmi koncertů nachystaly Kulturní zařízení města Pelhřimova na měsíc březen. Na své si mohou přijít příznivci prakticky každého hudebního žánru. Od folku, přes vážnou muziku až k horrorcoru.

„V březnu tradičně patří divadlo pelhřimovským ochotníkům. Protože jim nechceme působit potíže s přestavováním scény, jiné akce tam neumísťujeme. Z tohoto důvodu jsme maximálně využili naše zbývající scény. Proto tolik koncertů,“ vysvětlila vedoucí programového oddělení Vlasta Vlčková. 

Vstupenky na některé z nich mizí bleskovým tempem. Zájem je především o vystoupení Vojtěcha Dyka. „Místa na sezení už jsou vyprodaná, k dispozici je posledních deset lístků na stání na balkoně,“ informovala.

Březnový program zahájí hned v pátek Asonance, v sobotu se na malé scéně představí místní rockové kapely – The Revolt, Pork Soda, Pavilon či Hectic. Pokud jste příznivci slovenské hudební tvorby, můžete ve čtvrtek 7. března vyrazit na Kollárovce. O týden později přijede do Pelhřimova už zmíněný Vojtěch Dyk. Pátek 15. března půjdeme trochu do extrému s kapelou Sodoma Gomora. Následovat bude Folkování nad Lucernou, kapela Trautenberk za doprovodu Coccote Minute a bonbonek nakonec. V kostele sv. Víta v pondělí 25. března vystoupí Smetanovo trio (na snímku) s koncertem k Roku české hudby.

„Věřím, že si vybere každý. Vybrala bych si i já. Zajímá mě irská a skotská hudba v podání Asonance a těším se i na Vojtu Dyka. Toho jsem ještě naživo zpívat neslyšela,“ svěřila se Vlasta Vlčková.

Pokud si náhodou v nabídce pořadů Kulturních zařízení města Pelhřimova nevyberete, je tu ještě jedna bezpochyby zajímavá možnost. V sobotu 9. března na malé scéně pokřtí své nové album místní punková kapela Paradentoza.

Program koncertů v březnu
ASONANCE
Pátek 1. 3. (KD Máj - velká scéna, 19:00). Irské a skotské balady a písně.

HARDCORE NA SCÉNĚ VOL. III
Sobota 2. 3. (KD Máj - malá scéna, 20:00). Hrají The Revolt, Pork Soda, Pavilon 9, Hectic.

KOLLÁROVCI
Čtvrtek 7. 3. (KD Máj - velká scéna, 19:00). Oblíbená slovenská kapela.

VOJTĚCH DYK - INTIMITY S KLAVÍREM
Čtvrtek 14. 3. (KD Máj - velká scéna, 19:00). Sólový koncert s klavírním doprovodem.

SODOMA GOMORA - ŘEZNÍK A DESADE
Pátek 15. 3. (KD Máj - malá scéna, 19:00). Pro příznivce horrorcoru.

FOLKOVÁNÍ NAD LUCERNOU
Čtvrtek 21. 3. (KD Máj - malá scéna, 19:00). Pořad věnovaný folkové muzice.

TRAUTENBERK - ŠŤASTNÝCH  13 TOUR + COCCOTE MINUTE
Pátek 22. 3. (KD Máj - velká scéna, 20:00). Třinácté Trautenberkovo tažení podzimem, zimou i jarem za účelem rozsévání štěstí. Na jejich tažení je doprovodí Cocotte Minute.

SMETANOVO TRIO
Pondělí 25. 3. (Kostel sv. Víta, 19:00). Koncert k Roku české hudby.

Vstupenky na kuturní akce si můžete zakoupit v TIC Pelhřimov nebo na portále www.kulturape.cz.

Kamil Vaněk