Dnes je 25.06.2024

Svátek má Ivan

ikonka pocasi 25°C - polojasno

Pelhřimov

Brankář florbalistů Domkář: V Náchodě musíme začít od obrany

Brankář florbalistů Domkář: V Náchodě musíme začít od obrany

Dva vítězné zápasy mají za sebou florbalisté Pelhřimova v Národní lize. O třetí zářez se budou snažit v neděli v Náchodě. V hale, kde v polovině září skončila jejich pouť Pohárem Českého florbalu. Povede se Spartaku odveta?

Brankář Libor Domkář (mimochodem syn bývalého pelhřimovského hokejisty stejného jména) věří, že ano. „Náchod je silný soupeř. Má tým postavený na mladých hráčích, takže je i perspektivní. Přesto si myslím, že ho můžeme porazit. Každý je k poražení,“ tvrdí. V žádném případě nenabádá ke střeleckým dostihům. „Musíme začít od obrany. Pouštět soupeře do minima šancí. Pokud to dodržíme, budeme mít šance z brejků,“ je přesvědčený.

Z toho je patrné, že na výkonu brankáře bude hodně záležet. Libor Domkář to moc dobře ví a hodlá se soustředit na nebezpečné hráče soupeře. „Vyloženě na nikoho se nechystám. Z poháru ale vím, že jejich první lajna byla hodně šikovná. Především kapitán, jméno vám však neřeknu. Tak dalece soupeře nesleduji,“ přiznal.

Na půdu soupeře jedou i fotbalisté. Maraton čeká těžké pořízení. Na výhru nad Velkým Meziříčím se pokusí navázat v Brně (NE 10.15). Béčko Zbrojovky ale vede divizní tabulku.

Sportovní program o víkendu v Pelhřimově
Pátek 27. října
Kuželky - krajský přebor: Pelhřimov B - Pelhřimov C (19.00). Stolní tenis - okr. přebor 1: Pelhřimov D - Pacov B (18.00).
Sobota 28. října
Fotbal - 1. B třída: Pelhřimov B - Telč (14.30), divize dorostu: Pelhřimov - H. Brod (10.00 starší, 12.15 mladší).
Neděle 29. října
Fotbal - krajský přebor žáků: Pelhřimov - Okříšky/Stařeč (9.00 mladší, 10.45 starší).