Dnes je 25.07.2024

Svátek má Jakub

ikonka pocasi 21°C - jasno

Pelhřimov

Boj o trochu klidu v divizi. Fotbalisté hostí posledního

Boj o trochu klidu v divizi. Fotbalisté hostí posledního

Bohatý sportovní program nabídne začínající víkend. Z výhody domácího prostředí budou už dnes těžit kuželkáři, v sobotu a v neděli pak stolní tenisté, florbalisté a fotbalisté.

Hlavně poslední jmenovaní sehrají nesmírně důležitý zápas. V rámci 12. kola divize přivítají v neděli Velké Meziříčí. To sice ještě v červnu hrálo třetí ligu, ale po sestupu jeho kádr prošel obrovským množstvím změn, což se propsalo do výsledků v novém ročníku. Velké Meziříčí v jedenácti dosavadních zápasech získalo jen tři body a v tabulce divizní skupiny D je poslední. Pelhřimov nemá také body na rozdávání, ale je na tom přece jen lépe. S devíti získanými body je na dvanácté příčce.

„Vyhrát chceme my, ale stejný cíl má jistě i Meziříčí. Je to klasický zápas o šest bodů,“ ví trenér Pelhřimova Richard Zeman. Ten upozornil, že od svých svěřenců očekává zlepšení ve srovnání s předešlými domácími zápasy. „Herně jsme se zvedli, začali jsme střílet góly, ale také jsme spoustu laciných dostali. Na to si budeme muset dát pozor.“

Maraton před týdnem uhrál velmi cenný bod v Lanžhotě. Navzdory tomu, že nastoupil v hodně improvizované sestavě. „Už je to lepší. Kluci se začínají uzdravovat. Máme víc možností, jak poskládat sestavu,“ sdělil Richard Zeman.

Pátek 20. října
Kuželky
- divize: Pelhřimov - Sezimovo Ústí (18.30). Stolní tenis - okresní přebor 3: Pelhřimov F - Pacov E (18.00).

Sobota 21. října
Basketbal
- extraliga juniorů U19:  GBA Sojky Pelhřimov - Opava (17.30). Florbal - Národní liga mužů: Pelhřimov - Benešov (19.00). Stolní tenis - 3. liga mužů: Pelhřimov - MS Brno C (16.00), krajský přebor 1: Sp. Pelhřimov B - Lhotky (8.30), Pelhřimov B - Náměšť nad Oslavou (12.30).

Neděle 22. října
Basketbal
- extraliga juniorů U19:  GBA Sojky Pelhřimov - Pardubice (10.00). Fotbal - divize: Pelhřimov - Velké Meziříčí (14.30). Stolní tenis - 3. liga mužů: Pelhřimov - Holásky (10.00).

Kamil Vaněk