Dnes je 29.02.2024

Svátek má 

ikonka pocasi 3°C - polojasno

Pelhřimov

Běžci si atletický ovál oblíbili. K dispozici ho mají zdarma

Běžci si atletický ovál oblíbili. K dispozici ho mají zdarma

Už více než rok mohou zájemci o běhání z řad sportující veřejnosti bezplatně využít atletický běžecký ovál 
ve sportovním areálu v Nádražní ulici v Pelhřimově. „Zájem lidí o tuto službu rozhodně je. Vytvořila se pestrá skupina běžců, kteří na ovál docházejí vesměs pravidelně. Jde jak o jednotlivce, tak i malé skupinky běžců. Co do věkového rozptylu, běhají u nás jak junioři, mladí lidé, tak i zkušení matadoři,“ svěřil se se zkušeností Martin Mareš, ředitel Pelhřimovské sportovní s.r.o., která od 1. ledna 2022 sportoviště ve městě provozuje a pečuje o ně.
Podle jeho slov zpřístupnění areálu pro veřejnost plně zapadá do konceptu, jakým směrem se jím řízená společnost hodlá ve správě sportovišť ubírat.

„Chceme na sportoviště dostat co nejvíce lidí. Maximálně ho využít a zpřístupnit veřejnosti,“ nastínil. Roční zkušenost s volně přístupným běžeckým oválem je ta nejlepší. „Musím veřejnost pochválit. Za celý rok jsme nemuseli řešit jediný případ vandalismu či nedodržování našeho provozního řádu. Lidé na ovál chodí sportovat a je vidět, že si této možnosti váží, chovají se ohleduplně a vycházejí si navzájem vstříc tak, jak to ve sportu má být,“ dodal Martin Mareš.

I proto Pelhřimovská sportovní s.r.o. nehodlá nic měnit na dostupnosti tohoto sportoviště. „Běhání na oválu bylo, je a bude zdarma,“ řekl potěšitelné. Jedno omezení tu však přece jen je. Atletický ovál není veřejnosti přístupný v hodinách, kdy je využíván k organizovanému sportování, což znamená zejména školami v rámci jejich výuky, sportovními kluby či dalšími podobnými organizacemi.

Sportoviště je veřejnosti dostupné denně od 6.30 do 17 hodin. Rozpis jeho využití naleznete na www.sportpe.cz