Dnes je 21.02.2024

Svátek má Eleonora, Lenka

ikonka pocasi 6°C - zataženo

Pelhřimov

Šlechetný čin. Děti ze sboru Duha podpořily azyl Dej pac

Šlechetný čin. Děti ze sboru Duha podpořily azyl Dej pac

Ve čtvrtek 22. června se v Městských sadech uskutečnil benefiční koncert na podporu azylu Dej pac. Samotný koncert, který i za horkého počasí přilákal několik desítek lidí mnohdy v doprovodu svých čtyřnohých společníků, byl završením chvályhodného počinu pěveckého sboru Duha z místní Základní umělecké školy.

Děti na popud vedoucí souboru Dany Bezstarostové půl roku po korunách odkrajovaly malé či větší částky ze svých kapesných a přispívaly na transparentní účet zvířecího azylu. „Peníze jsme na účet odesílali každý měsíc po celé druhé pololetí školního roku a koncertem bychom rádi tuto snahu nějak završili a zároveň umožnili vám ostatním také přispět,“ pronesla na začátku akce Dana Bezstarostová. Její apel byl vyslyšen, lidé do přiloženého bubnu přispívali a mnohdy se nejednalo o drobné. „Na místě bylo vybráno 6799 korun. To je krásná částka,“ těšila se po akci z možná až nečekané podpory.

Nad koncertem převzali záštitu oba pelhřimovští místostarostové Zdeněk Jaroš a Karel Kratochvíl. Pěvecký soubor Duha v jeho uměleckém snažení podpořil žesťový soubor ZUŠ, poděkovat za podporu přispěchala i zřizovatelka azylu Iva Raisová.

Hlavními hrdiny odpoledne byli ale malí členové sboru Duha. Je tedy na místě, abychom v tomto textu nechali promluvit několik z nich. „Paní učitelka jednoho dne přišla na sbor s otázkou, jestli chceme pomoci pejskům z útulku. Že jim každý měsíc budeme vybírat peníze,“ popsal původ myšlenky Marek Křivohlavý. Jeho rychle doplnila Štěpánka Pechová: „Nám všem se to líbilo, protože máme rádi zvířátka.“ Vedle stojící její mladší sestra Klárka dodala: „Vůbec nejraději mám psy a kočkovité šelmy.“

Děti pro realizaci nápadu mnohdy musely slevit ze svých nároků a uskromnit se. „Každou neděli dostáváme peníze na svačiny a na útratu, takže jsem si vždy nějaké dala stranou,“ vysvětlila Štěpánka Pechová, ale v žádné případě nelitovala: „Zvířátka si pomoc zaslouží. Potěšilo by mě, kdyby za vybrané peníze dostaly nějaké dobroty.“ „Anebo lepší pelíšky,“ doplnila její setra Klárka.