Dnes je 15.06.2024

Svátek má Vít

ikonka pocasi 18°C - oblačno

Pelhřimov

Baví mě to. Kluci chtějí, říká kouč hokejistů Jaroslav Bolf

Baví mě to. Kluci chtějí, říká kouč hokejistů Jaroslav Bolf

Tři zápasy a sedm bodů do tabulky. To je vizitka Jaroslava Bolfa od chvíle, kdy se stal trenérem hokejistů Pelhřimova. Poutníci zákonitě začali tabulkou Krajské ligy Vysočiny stoupat. „Mám z toho radost. Na práci v Pelhřimově jsem se těšil, protože jsem tu v minulosti vedl dorost a juniory. To byly nesmírně pracovité týmy a jsem rád, že hráče stejného naturelu mám i teď,“ chválí své svěřence.

Radost z něj doslova čiší. Podle svých slov pracuje s hráči, kteří chtějí něco dokázat. „Jejich přístup k tréninku a k zápasům je skvělý. I když chodí do práce, snaží se udělat si v maximální míře čas. Je vidět, jak je hokej baví. A když hokej baví hráče, je jen otázkou času, kdy začne bavit i diváky. Věřím, že je do hlediště přilákáme ve větším počtu,“ přeje si.

Jaroslav Bolf začal výhrou proti Telči, minulý pátek Pelhřimov pod jeho vedením získal bod v derby proti Humpolci. „Bohužel jsme nepodali takový výkon jako v prvním zápase. Bylo až příliš znát, že kluci chtějí. O výhru jim šlo až moc a důsledku toho jsme kupili chyby,“ všiml si.

Zklamání z prohry v prodloužení v sobě dusil jen jeden den. V sobotu Poutníci doslova vyprášili Velkou Bíteš. Na jejím ledě vyhráli 11:2. „To byl krásný zápas. Kluci hráli skvěle a mě těší, že jsem mohl dát šanci i těm mladým. Kochrda a Machovský ukázali, že do týmu patří,“ uznal kouč.

Dnes do Pelhřimova přijede Ledeč nad Sázavou. A prý ji čeká ofenzivní smršť. „Chceme hrát pořád stejně. Budu od kluků vyžadovat dobrý pohyb, důraz a snahu v zápase dominovat. Snad se nám to povede a potvrdíme, že jdeme herně nahoru,“ přeje si Jaroslav Bolf. Duel s Ledčí začíná v 19 hodin.

Kamil Vaněk