Dnes je 15.06.2024

Svátek má Vít

ikonka pocasi 20°C - oblačno

Pelhřimov

Basketbalové klání budoucích hvězd vyhráli Litevci

Basketbalové klání budoucích hvězd vyhráli Litevci

Basketbalově propojená města Jindřichův Hradec a Pelhřimov hostila sedmý ročník prestižního juniorského turnaje YOUNG GUNS GBA Invitational 2023. V tradiční přestřelce budoucích basketbalových hvězd z celé Evropy se stali vítězi hráči týmu Žalgiris Kaunas, kteří v napínavém finálovém utkání porazili italský celek Stella Azzurra Roma.

Od úspěchu v podobě finále nebyli daleko hráči domácí Get Better Academy, kteří do posledních chvil drželi naděje na výhru v semifinále proti týmu Žalgirisu. Nakonec se museli spokojit se zápasem o 3. místo, v němž porazili CZ Academy. Páté místo vybojovali Orange Lions z Holandska v zápase s týmem GAK Gdynia, na sedmém místě skončil tým Vienna Timberwolves před španělskými Next Hoops.

„Jsme velmi vděční, že i přes nastalé problémy, kdy se nám odhlásil jeden z týmů, jsme dokázali uspořádat další kvalitně obsazený turnaj a umožnili jsme talentovaným hráčům poměřit své síly a dovednosti v mezinárodním měřítku. Z ohlasů samotných účastníků si dovoluji soudit, že přesně to se nám podařilo. Hráči naší GBA získali kromě skvělého bronzu také velmi cenné zkušenosti, které jsou zásadní pro další sportovní posun,“ uvedl Julian Beťko, ředitel pořádající Get Better Academy. „Chci poděkovat všem fanouškům basketbalu, laskavým sponzorům a podporovatelům YOUNG GUNS, kteří přispěli ke kvalitní organizaci turnaje. Děkuji především městům Jindřichův Hradec a Pelhřimov, jejichž partnerství je, bylo a doufám, že i nadále bude, pro organizaci akce klíčové,“ dodal.

Zdroj: Get Better Academy