Dnes je 30.05.2024

Svátek má Ferdinand

ikonka pocasi 9°C - zataženo

Pelhřimov

Basketbalistky se vrací do druhé ligy. Vyšší soutěže se nebojí

Basketbalistky se vrací do druhé ligy. Vyšší soutěže se nebojí

Po osmi letech se na pelhřimovskou palubovku vrací třetí nejvyšší soutěž v ženském basketbalu. Tým Sojek, který má věkový rozdíl mezi nejmladší a nejstarší hráčkou dvacet let, hrál v loňské sezóně Středočeskou basketbalovou ligu žen. Po počátečních týmových peripetiích nakonec v této soutěži ženy skončily na třetím místě, ale bohužel se nemohly účastnit Final Four, protože spadají pod Jihočeskou oblast. Což byl jeden z faktorů, který pelhřimovské basketbalistky motivoval k tomu, aby se zkusily přihlásit do druhé ligy.

Tým vedou hrající trenérky Nikola Soukupová a Iva Hnátová, kterým radí a pomáhá zkušená trenérka Jarka Jirsová. „Jelikož se nám v minulé sezóně celkem dařilo, tak jsme rozhodly, že bychom na “stará kolena” (smích) ještě rády zkusily vyšší soutěž. Proto jsme přihlásily 2.ligu, čímž doufáme přilákáme i nějaké fanoušky, jelikož se jedná o kvalitnější basket než minulou sezónu. Budeme rády, když nás přijdete podpořit a my vám na oplátku slíbíme, že se budeme snažit neudělat ostudu (smích),“ pozvala do hlediště kapitánka týmu Michaela Soukupová.

Pelhřimov půjde do vyšší soutěže bez bázně. Alespoň v tomto duchu hovoří nejproduktivnější střelkyně týmu a hráčka, která tuto soutěž ještě nedávno hrála, Natálie Mádlová. „Šance v druhé lize vidím velice nadějně, jelikož výsledky našeho týmu ve Středočeském kraji byly, dovolím si říci, nad naše očekávání. Mile mě překvapilo, že nám to v loňské sezóně vycházelo a že naše výkony byly zápas od zápasu lepší. Za mě má náš tým veliký potenciál, a to už jen díky tomu, že jsme skvělá parta a také doufám, že díky 2. lize vrátíme v Pelhřimově ženskému basketu větší pozornost a atmosféru, jakou by si zasloužil.“

Zdroj: BK Sojky Pelhřimov