Dnes je 30.05.2024

Svátek má Ferdinand

ikonka pocasi 10°C - zataženo

Pelhřimov

Automobiloví veteráni přijedou do Pelhřimova

Automobiloví veteráni přijedou do Pelhřimova

Milovníci veteránů si přijdou na své v sobotu 13. dubna na Masarykově náměstí v Pelhřimově. Pátý ročník Spring Classic nabídne divákům stroje, které psaly automobilovou historii. Hodnotné skvosty přijedou do centra města krátce po 14. hodině (více než 100 posádek). Divácky atraktivním bude test přesnosti na Masarykově náměstí. Úkolem účastníků bude projet vytýčeným úsekem kolem kašny podle stanoveného rychlostního průměru a získat co nejméně trestných bodů.

Startovní pole slibuje skvělou podívanou, vždyť průměrný rok výroby vozidel přihlášených do kategorie Classic se zastavil na hodnotě 1973. Diváci se můžou těšit na legendární i méně známé značky – jmenujme například Jaguar, MG, Mercedes-Benz, Austin Healey, Porsche, Maserati, Alfa Romeo, Ford, Lotus, Datsun, Škoda, Tatra nebo Triumph.

Trasa dlouhá téměř 230 kilometrů zavede historické vozy z Jindřichova Hradce přes Černovice a Pacov do Humpolce, odkud se posádky po obědové pauze vrátí přes Pelhřimov, Počátky, Kamenici nad Lipou a Žirovnici zpátky do centra rallye. Cíl je opět na jindřichohradeckém náměstí.

Více informací včetně kompletního přehledu obcí na trase s časy průjezdu najdete na oficiálních internetových stránkách www.springclassic.cz.

Text: Pavel Kacerovský, ČK motorsport. Foto: Petr Skřivánek, Petr Maurenc