Dnes je 25.07.2024

Svátek má Jakub

ikonka pocasi 21°C - jasno

Pelhřimov

Auto zranilo chodkyni. Hledají se svědci nehody

Auto zranilo chodkyni. Hledají se svědci nehody

Policisté se obracejí na veřejnost s žádostí o spolupráci při šetření dopravní nehody, ke které došlo v pondělí 8. července po druhé hodině odpoledne na ulici Arch. Janáka v Pelhřimově.

Padesátiletá žena přecházela komunikaci v prostoru přechodu pro chodce, kdy došlo ke střetu s projíždějícím červeným vozidlem Toyota Yaris. „Chodkyně po střetu upadla na vozovku a utrpěla zranění, které si vyžádalo přivolání zdravotnické záchranné služby. Přítomnost alkoholu policisté u ženy i řidiče osobního vozidla vyloučili za pomoci dechové zkoušky,“ sdělila policejní mluvčí Michaela Lébrová.

Policisté uvítají svědectví osob, které střet chodkyně s projíždějícím vozidlem viděly a mohly by tak poskytnout důležité informace k dopravní nehodě. Svědky žádají, aby se přihlásili na tísňové lince 158 nebo přímo na dopravní inspektorát Pelhřimov 735 784 362. Zároveň se obracejí také na řidiče, kteří místem projížděli a mají ve vozidle palubní kameru, která průběh dopravní nehody zaznamenala, aby se přihlásili.

Zdroj: Krajské ředitelství policie kraje Vysočina