Dnes je 25.06.2024

Svátek má Ivan

ikonka pocasi 25°C - oblačno

Pelhřimov

Atrium oživí markety, otevře vánoční kavárna

Atrium oživí markety, otevře vánoční kavárna

Oblíbili jste si produkty a výrobky farem, statků a dílniček? Ačkoliv se v prosinci už žádný z oblíbených MINI jarmarků neuskuteční, příležitostí k nákupu žádaného zboží bude více než dostatek. Hlavní vánoční trh je naplánován na 17. prosince, kdy se uskuteční už tradiční Vánoce na radnici. Kromě toho Kulturní zařízení města Pelhřimova (KZmp) připravily Vánoční markety pod střechou.

„Na dva prosincové termíny jsme připravili Vánoční Markety po střechou. Bude se jednat o maličké prodejní akce, na které pozveme vždy šest až sedm prodejců,“ vysvětlila Nela Štěpánková z oddělení cestovního ruchu KZmP.

Zmíněné markety se uskuteční v pátečních termínech 1. a 8. prosince v časech od 13 do 16.30 hodin. Budou se lišit svým zaměřením. Při Vánočním DECOR Marketu pod střechou, který se uskuteční 1. prosince, budou své produkty nabízet Statek Bořetice, Lajla Handmade, Kočičí depozitum, BJUzdravě, dále se můžete těšit na minerální náramky paní Fialové, svíčky Tara design a šité Andělky a panenky. O týden později se uskuteční Vánoční BEAUTY Market pod střechou. Při něm se představí Rychnovská dílnička, Květinová farma v Javorové aleji, k dostání budou i ručně šité oblečení od paní Pohanové, náramky od paní Lapáčkové, háčkované dekorace a hračky, ručně šité kabelky a tašky a svůj stánek otevře i Charita Pelhřimov.

Po celou dobu adventu se o vánoční atmosféru v prostorách turistického informačního centra bude starat i Café Atrium. To poprvé otevře prvního prosince. „Návštěvníkům bude k dispozici vždy od čtvrtka do soboty od 13 do 18 hodin, a kromě dobré kávy bude v jeho nabídce i svařené víno, horká čokoláda nebo vánoční lívanečky,“ informovala Nela Štěpánková. Café Atrium bude v provozu až do 6. ledna. V pátek 22. prosince si v něm můžete užít Hudební večer.

Kamil Vaněk