Dnes je 14.04.2024

Svátek má Vincenc

ikonka pocasi 10°C - zataženo

Pelhřimov

ART kino přinese šlágr. Promítne Bastarda

ART kino přinese šlágr. Promítne Bastarda

Ať chodíte do kina pravidelně, nebo jste jen jeho svátečním návštěvníkem, tento film si prostě nemůžete nechat ujít. Do Pelhřimova míří historicko-životopisné drama Bastard. Snímek, vytvořený v koprodukci dánských a norských filmařů, má na prestižním portále ČSFD skvělých 84% a patří mezi nejnavštěvovanější filmy posledních týdnů.

„Vypráví příběh z roku 1755 o dobývání dánských vřesovišť. Není ale jen přehlídkou úchvatných bojových scén. Těšit se můžeme na záběry krásné přírody, typické přímořské počasí a i špetku lásky,“ zve na projekci Šárka Pithartová, vedoucí kina Vesmír.

Do kina ale na tento film nechoďte. Promítání se uskuteční ve středu 6. března od 19 hodin na malé scéně kulturního domu Máj v rámci ART kina. To si v Pelhřimově získává stále větší oblibu. „S promítáním divácky náročnějších filmů jsme na malé scéně začali v prosinci loňského roku. Zájem lidí postupně roste. Promítáme jednou měsíčně, takže Bastard bude čtvrtým filmem,“ informovala Šárka Pithartová.

Podle jejích slov cílem přesunu na malou scénu je nabídnout divákům trochu jiný kulturní zážitek. „Pro promítání používáme takzvané klubové uspořádání malé scény. Proto je možnost sednout si ke stolečku, dát si kávu, víno i něco dobrého na zub. Prostě si sledování filmu užít naplno,“ zmínila výhody.

Kino Vesmír v následujícím týdnu ale nabídne také zajímavé filmy. Jmenujme jeden za všechny – tragikomedii Superžena. Příběh třicátnice, která nenaplňuje očekávání okolí, když netouží po závratné kariéře ani založení rodiny, láká. „Už jsme na něj zaznamenali několik dotazů. Lidé si zařazení tohoto filmu žádali,“ sdělila Šárka Pithartová.

Nejbližší program kina:
DUNA: ČÁST DRUHÁ
Čtvrtek 29. 2. a neděle 3. 3. (20:00)

MADAM WEB
Pátek 1. 3. (20:00)

ASIÍ NA PLNÝ PLYN
Sobota 2. 3. (19:00)

MANŽELÉ STODOLOVI
Pondělí 4. 3. (20:00)

SUPERŽENA
Úterý 5. 3. (20:00)

BASTARD
Středa 6. 3. (19:00) - ART kino, projekce na malé svéně KD Máj

Kamil Vaněk