Dnes je 30.05.2024

Svátek má Ferdinand

ikonka pocasi 9°C - zataženo

Pelhřimov

Akademie otevřela dveře do světa a posílila pouta

Akademie otevřela dveře do světa a posílila pouta

Napětí a nervozita naplňovala chodby Základní školy Pelhřimov Osvobození, když se blížil den dlouho očekávané premiéry školní akademie. Měsíce příprav a tréninků se staly základem pro tuto úchvatnou událost, která byla promyšlena do posledního detailu. A je to tady! Vytrvalá práce třídních učitelů a žáků plody v podobě nezapomenutelných vystoupení.  

Téma akademie Cesta kolem světa oslavilo rozmanitost kultur a zemí naší planety a sjednotilo celou školní komunitu v duchu spolupráce a vzájemného respektu. Akademie nejen otevřela dveře do světa, ale také posílila pouta mezi žáky, učiteli a rodiči, kteří se v této chvíli stali svědky nesmazatelného důkazu síly a okamžiku propojení.  

Úvodní vystoupení, při kterém žáci z různých ročníků tancovali do rytmu naděje a inspirace, zahájilo jedinečný zážitek. 

Žáci 2. A představili českou zemi a průřez jejími dějinami a úkolu se zhostili s neuvěřitelnou grácií a odvahou. Svým vystoupením dojali všechny přítomné. Energický irský tanec 2. B roztleskal celý sál a následovala řada dalších báječných vystoupení, z nichž každé bylo jako malý skvost v mozaice. Vtipnou formou ztvárnili žáci dalších ročníků život lidí nejen ze vzdálených krajin, Grónska, Afriky, Číny, Brazílie, Mexika, Japonska, USA, ale i z pralesů a z bližších zemí, jako je třeba Francie, Řecko a nám blízké Slovensko. 

Paní ředitelka Mgr. Šárka Třísková závěrem pochválila děti za jejich přístup, úsilí, odhodlání a píli a neopomněla ani vyjádřit své hluboké poděkování všem třídním učitelům a dalším pedagogickým pracovníkům školy, kteří se na akademii podíleli. Poděkování patřilo také rodičům. Jejich podpora byla nenahraditelným prvkem při vzniku této mimořádné události. 

Školní akademii uzavřel v sále pelhřimovského divadla společný zpěv výstižné písně Chválím tě, země má.  

Doufáme, že představení na dlouhý čas utkví ve vzpomínkách všech přítomných. 

Za ZŠ Osvobození Mgr. Andrea Císařová